SØGES - Super GT kører til sæson 2026 |
Job & handel 26/10/25
|
 |
|
|
Outzen Motorsport åbner dørene for nye kørere til 2026-sæsonen i Super GT
Outzen Motorsport åbner nu for muligheden for at blive en del af et professionelt og erfarent team i toppen af dansk motorsport.
Med mere end 10 års erfaring i Super GT-serien tilbyder vi et gennemarbejdet setup, hvor performance, struktur og professionalisme går hånd i hånd.
Til den kommende sæson søger vi både Pro- og Am-kørere, der ønsker at tage næste skridt i deres karriere.
Vi tilbyder både “arrive and drive”-aftaler, hvor du blot møder op med hjelm og dragt – samt mulighed for at indsætte og få serviceret din egen Super GT-bil i vores teamstruktur.
Som en del af Outzen Motorsport får du ikke blot adgang til et topforberedt team, men også til vores eksklusive sponsor- og VIP-events, hvor du kan aktivere og engagere dit eget netværk i professionelle rammer.
Uanset om du er på vej mod toppen eller søger et professionelt setup til at udvikle dit potentiale, tilbyder Outzen Motorsport en platform, hvor du kan præstere og vokse – både på og uden for banen.
Kontakt os for at høre mere om mulighederne for 2026-sæsonen.
Telefon: 31152567
Mail: miou@outzen-bil.dk |
| |
| |
|
|
Annonceindrykning på Motorsporten.dk
Ønsker du en annonce optaget her kan du sende dit materiale med de emner der ønskes indrykket til e-mailadressen: job-handel@motorsporten.dk
Materialet ønsker vi helst levereret i et rent tekstformat og eventuelle billeder bedes vedhæftet separat. Undgå PDF samt indlejrede/indsatte billeder i Word dokumenter m.m.
Det eneste krav der stilles er at det tilsendte materiale til denne rubrik skal være ikke-kommercielle emner, der er relateret direkte til motorsport.
Er der tale om kommerciel handel/annoncering kan du læse mere om de attraktive og særdeles favorable muligheder for annoncering på Motorsporten.dk i vores prisliste.
 | |