Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser Motorsporten.dk
Nyheder fra dansk motorsport, og international motorsport med dansk deltagelse.
Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser

Aquila Synergy Cup

Septemberløbet - Kvalifikation

Aquila Synergy Cup 
22/09/18 

Aquila Synergy Cup Max Brink Eneberg, Kevin Brandsborg, Nicoli Nygaard Pedersen og Magnus Taulborg. Det er startrækkefølgen fordelt på to rækker når Aquila Synergy klassen kører første løb.
 


Max Brink Eneberg
(Foto: Motorsporten.dk)

Resultatet fra kvalifikationen:

PlNrKørerBilTidDiff
199Max Brink EnebergAquila Synergy58,359-
237Kevin BrandsborgAquila58,603+00,244
342Nicolai Nygaard PedersenAquila Synergy58,753+00,394
421Magnus TaulborgAquila Synergy59,488+01,129
552Christoffer ChristensenAquilla59,635+01,276
662Mark SørensenAquila Synergy59,640+01,281
788Lucas StenbergAquila Synergy59,761+01,402
846Vikin SvensonAquila Synergy59,826+01,467
911Julie SørensenAquila Synergy1:00,044+01,685
109Mads DamgaardAquila Synergy1:00,645+02,286

Tidtagning og resultatservice af DataPower v/Torben Lund

Følg live tider med Speedhive: iTunes - Android


Læs mere om:
  • Ring Djursland
  • 18/09/23 - Ring Djursland - Aquila Synergy Cup
  •