Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser Motorsporten.dk
Nyheder fra dansk motorsport, og international motorsport med dansk deltagelse.
Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser

Aquila Synergy Cup

Djurslands åbningsløb 2018 - Kvalifikation

Aquila Synergy Cup 
05/05/18 

Aquila Synergy Cup Ved formiddagens kvalifikation var det lige ved og næsten for Kevin Suenson, men det blev Bastian Buus der på sidste omgang satte den bedste tid, de følges af Kevin Brandsborg på tredjepladsen
 


Bastian Buus
(Foto: Motorsporten.dk)

PlNrKørerBilTidDiff
199Bastian BuusAquila Synergi58,567-
29Kevin SuensonAquila Synergy58,583+00,016
337Kevin BrandsborgAquila59,176+00,609
446Vikin SvensonAquila Synergy59,373+00,806
521Brian TaulborgAquila Synergy59,524+00,957
662Mark SørensenAquila59,563+00,996
788Lucas StenbergAquila Synergy59,714+01,147
852Christoffer Christensenaquilla59,725+01,158
942Nicolai Nygaard PedersenAquila Synergy59,753+01,186
1034Oliver OdgaardAquila Syndergy59,926+01,359
1111Julie SørensenAquila Synergy1:00,042+01,475
124Mads DamgaardAquila Synergy1:09,470+10,903
Tidtagning og resultatservice af DataPower v/Torben Lund

Følg live tider med Speedhive: iTunes - Android


Læs mere om:
  • Ring Djursland
  • 18/05/06 - Ring Djursland - Aquila Synergy Cup
  •