Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser Motorsporten.dk
Nyheder fra dansk motorsport, og international motorsport med dansk deltagelse.
Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser

Danish Thundersport Championship

DTC weekend Ring Djursland - Warmup

DTC 
11/06/17 

DTC - Danish Thundersport ChampionshipJan Magnussen er hurtigst i formiddagens warmup, foran Kasper H. Jensen og Ronnie Bremer.
 

PlNrKørerBilTidDiff
123Jan MagnussenChevrolet Camaro48,937-
26Kasper H. JensenFord Mustang48,979+00,042
310Ronnie BremerDTC Model 549,361+00,424
495Lasse L. SørensenDTC model 449,387+00,450
515Mikkel C. JohansenDTC model 449,693+00,756
632Michelle GattingFord Mustang49,702+00,765
799Frederik SchandorffDTC model 549,744+00,807
818Michael MarkussenChevrolet Camaro49,864+00,927
99Nicolaj KandborgChevrolet Camaro49,915+00,978
1077Christian HøghChevrolet Camaro49,962+01,025
1172Andreas JochimsenDTC model 550,175+01,238
1269Kasper AaskovChevrolet Camaro50,216+01,279
133Kris NissenFord Mustang50,311+01,374
1436Christian SørensenChevrolet Camaro50,376+01,439
1519Nicolai EberhardDTC model 550,455+01,518
1674Nicki PetersenDTC Model 550,512+01,575
1796Nicolai Aaberg HansenChevrolet Camaro50,780+01,843
1842Andreas NessetFord Mustang50,805+01,868
1924Christer Andre GislerudCheverolet Camaro50,816+01,879
2028Johannes ØieChevrolet Camaro55,985+07,048

Tidtagning og resultatservice af DataPower v/Torben Lund
Følg tider og resultater live hos MyLaps Speedhive

Læs mere om:
  • Ring Djursland
  • 11/06/17 - Ring Djursland - DTC
  •