Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser Motorsporten.dk
Nyheder fra dansk motorsport, og international motorsport med dansk deltagelse.
Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser

Formel 4 DK

DTC weekend Ring Djursland - Kvalifikation

Formel 4 DK 
10/06/17 

Formula 4 DKTiderne ligger tæt i top tre, og den bedste tid bliver sat af Daniel Lundgaard og han følges af teamkammerat/brormand Christian Lundgaard og Nicolas Beer sætter den tredjebedste tid
 


Daniel Lundgaard.
(Foto: Motorsporten.dk)

Tiderne fra kvalifikationen:

PlNrKørerBilTidDiff
11Daniel LundgaardMygale F450,123-
220Christian LundgaardMygale50,192+00,069
39Nicolas BeerMygale Formel 450,213+00,090
48Mikkel Cahnbley HenriksenMygale Formel 450,308+00,185
52Christian RasmussenMygale/Renault50,311+00,188
65Casper PilgaardMygale/Renault50,587+00,464
76Noah WattMygale/Renault50,937+00,814
815Mikkel Sjødahl DamMygale/Renault50,962+00,839
918Jacob Emil LassenMygale/Renault F453,029+02,906
Tidtagning og resultatservice af DataPower v/Torben Lund

Følg live tider med Speedhive: iTunes - Android


Læs mere om:
  • Ring Djursland
  • 11/06/17 - Ring Djursland - Formel 4 DK
  •