Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser Motorsporten.dk
Nyheder fra dansk motorsport, og international motorsport med dansk deltagelse.
Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser

Danish Thundersport Championship

Ring Djursland - Warmup

DTC 
12/06/16 

DTC - Danish Thundersport ChampionshipJan Magnussen er hurtigst under morgenens warmup og han følges ganske tæt af Kasper H. Jensen og Sebastian Elling Aarvik
 

PlNrKørerBilTidDiff
123Jan MagnussenChevrolet Camaro ZZ449,120-
26Kasper H. JensenChevrolet Camaro49,451+00,331
327Sebastian Elling AarvikChevrolet Camaro49,938+00,818
499Frederik SchandorffChevrolet Camaro49,976+00,856
55Casper ElgaardFord Mustang50,048+00,928
615Mikkel C. JohansenFord Mustang50,064+00,944
718Michael MarkussenChevrolet Camaro50,196+01,076
811Martin AndersenChevrolet Camaro50,316+01,196
960Nicolai SylvestFord Mustang50,394+01,274
1074Nicki PetersenChevrolet Camaro50,423+01,303
1132Michelle GattingDodge Challenger50,471+01,351
1220Martin V. JensenChevrolet Camaro50,669+01,549
131Marius Johann NakkenChevrolet Camaro50,733+01,613
1410Ronnie BremerChevrolet Camaro51,144+02,024
1596Nicolai Aaberg HansenChevrolet Camaro51,152+02,032
1619Nicolai EberhardChevrolet Camaro51,329+02,209
1717Heidi FrydenhaugFord Mustang51,520+02,400
1869Kasper AaskovChevrolet Camaro51,566+02,446
1924Christer Andre GislerudCheverolet Camaro51,748+02,628
209Henrik KristensenFord Mustang52,358+03,238
2188Henrik ZieglerFord Mustang52,585+03,465
2212Lars MogensenDodge Challenger52,952+03,832
2342Bjarne NordalChevrolet Camaro1:04,446+15,326

Tidtagning og resultatservice af DataPower v/Torben Lund
Følg tider og resultater live hos MyLaps Speedhive

Læs mere om:
  • Ring Djursland
  • 12/06/16 - Ring Djursland - DTC
  •