Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser Motorsporten.dk
Nyheder fra dansk motorsport, og international motorsport med dansk deltagelse.
Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser

Danish Thundersport Championship

Ring Djursland - 2. Træning - DTC

DTC 
11/06/16 

DTC - Danish Thundersport ChampionshipJan Magnussen er igen hurtigst under træningen, og han følges af Kasper H. Jensen og Sebastian Elling Aarvik
 

PlNrKørerBilTidDiff
123Jan MagnussenChevrolet Camaro ZZ449,397-
26Kasper H. JensenChevrolet Camaro49,774+00,377
327Sebastian Elling AarvikChevrolet Camaro50,072+00,675
418Michael MarkussenChevrolet Camaro50,073+00,676
55Casper ElgaardFord Mustang50,280+00,883
699Frederik SchandorffChevrolet Camaro50,304+00,907
715Mikkel C. JohansenFord Mustang50,471+01,074
811Martin AndersenChevrolet Camaro50,525+01,128
932Michelle GattingDodge Challenger50,652+01,255
1020Martin V. JensenChevrolet Camaro50,655+01,258
1160Nicolai SylvestFord Mustang50,751+01,354
1274Nicki PetersenChevrolet Camaro50,878+01,481
131Marius Johann NakkenChevrolet Camaro51,007+01,610
1419Nicolai EberhardChevrolet Camaro51,132+01,735
1510Ronnie BremerChevrolet Camaro51,275+01,878
1624Christer Andre GislerudCheverolet Camaro51,333+01,936
1796Nicolai Aaberg HansenChevrolet Camaro51,358+01,961
1817Heidi FrydenhaugFord Mustang51,381+01,984
1942Bjarne NordalChevrolet Camaro51,848+02,451
2012Lars MogensenDodge Challenger52,298+02,901
2188Henrik ZieglerFord Mustang52,300 
229Henrik KristensenFord Mustang52,504+03,107
2369Kasper AaskovChevrolet Camaro52,548+03,151
Tidtagning og resultatservice af DataPower v/Torben Lund

Følg live tider med Speedhive: iTunes - Android


Læs mere om:
  • Ring Djursland
  • 16/06/12 - Ring Djursland - DTC
  •  



    Er din virksomhed klar til robotter?