Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser Motorsporten.dk
Nyheder fra dansk motorsport, og international motorsport med dansk deltagelse.
Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser

Yokohama SuperCup

Ring Djursland - Kvalifikation - Yokohama Super cup

Yokohama
SuperCup 

11/06/16 
Yokohama

Jakob Borum i Honda Integra Type R, Kim Lund Johansen i Seat Leon og Lasse M. Sørensen i Opel Astra
 


De to i forreste startrække til 1. løb - Kim Lund og bagerst Jakob Borum
(Foto: Motorsporten.dk)

PlNrKørerBilTidDiff
15Jakob BorumHonda Integra Type R55,272-
21Kim Lund JohansenSeat Leon55,713+00,441
312Lasse M. SørensenOpel Astra55,973+00,701
48Allan KristensenSEAT IBIZA SC56,123+00,851
522Tino Vang JørgensenVW Polo56,125+00,853
620Jan PetersenHonda S200056,991+01,719
766Chris PoulsenAudi TTRS57,478+02,206
886Troels TrærupAudi TT58,155+02,883
931Jens Arne Lefevre Steffensenaudi A31:01,668+06,396

Tidtagning og resultatservice af DataPower v/Torben Lund
Følg tider og resultater live hos MyLaps Speedhive

Læs mere om:
  • Ring Djursland
  • 12/06/16 - Ring Djursland - Yokohama SuperCup
  •  
     

    Yokohama SuperCup nyhederne på Motorsporten.dk er sponsoreret af: