Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser Motorsporten.dk
Nyheder fra dansk motorsport, og international motorsport med dansk deltagelse.
Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser

Danish Supertourisme Turbo

Padborg Finale - Kvalifikation

Danish
Supertourisme
Turbo 

10/10/15 

Frederik Nymark sætter hurtigste tid for Supertourisme, foran Jesper Kilstrup Egebart, Johan Jokinen.
 


Frederik Nymark
(Foto: Motorsporten.dk)

PlNrKørerBilTidDiff
148Frederik NymarkSupertourisme Turbo Audi59,439-
221Jesper Kilstrup EgebartKIA Supertourisme KIA59,587+00,148
35Johan JokinenSupertourisme Mercedes59,615+00,176
47Michael OutzenMitjet Supertourisme Turbo59,771+00,332
514Kevin RosselMitjet Supertourisme Turbo59,868+00,429
611Frederik MortensenKia Supertourisme59,887+00,448
727Frederik VodderSupertourisme Audi59,906+00,467
812Henrik LundgaardKia Supertourisme59,948+00,509
944Kurt ThiimKia Mitjet Supertourisme1:00,021+00,582
1017Michel NykjærMitjet Supertourisme1:00,235+00,796
1132Henrik JansenSupertourisme Audi1:00,378+00,939
1297Ole PetersenSupertourisme BMW1:00,527+01,088
139Michael BergmannSuperTourisme BMW1:00,815+01,376
1431Peter Lindgaard NielsenSuper Tourisme Mercedes1:02,234+02,795

Nr 6 Christian Siepmann udelukket fra arrangementet

Tidtagning og resultatservice af DataPower v/Torben Lund

Følg live tider med Speedhive: iTunes - Android


Læs mere om:
  • Padborg Park
  • 11/10/15 - Padborg Park - Danish Supertourisme Turbo
  •