Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser Motorsporten.dk
Nyheder fra dansk motorsport, og international motorsport med dansk deltagelse.
Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser

Danish Thundersport Championship

DTC Weekend - Kvalifikation

DTC 
17/08/14 

DTC - Danish Thundersport ChampionshipJan Magnussen var hurtigst, foran Ronnie Bremer, mens John Nielsen blev nr. 3
 

PlNrKørerBilTidDiff
123Jan MagnussenChevrolet Camaro ZZ456,597-
210Ronnie BremerChevrolet Camaro57,037+00,440
361John NielsenDodge Challenger57,188+00,591
45Casper ElgaardFord Mustang57,248+00,651
515Mikkel C. JohansenFord Mustang57,851+01,254
621Jesper Kilstrup EgebartChevrolet Camaro58,401+01,804
774Nicki PetersenChevrolet Camaro58,474+01,877
88Patrick EgsgaardChevrolet Camaro ZZ458,715+02,118
918Michael MarkussenChevrolet Camaro58,790+02,193
1019Nicolai EberhardFord Mustang59,528+02,931
1163Jesper SørensenDodge Challenger59,902+03,305
1220Martin V. JensenFord Mustang1:00,041+03,444
1371Henrik Nøhr JensenChevrolet Camaro1:01,947+05,350
1442Bjarne NordalChevrolet Camaro Gen-51:02,680+06,083
154Stephan Francis HøyerChevrolet camaro1:02,807+06,210
16666Henrik ZieglerFord Mustang1:04,156+07,559
171Marius NakkenChevrolet Camaro Gen-50 

Tidtagning og resultatservice af DataPower v/Torben Lund
Følg tider og resultater live hos MyLaps Speedhive

Læs mere om:
  • Ring Djursland
  • 17/08/14 - Ring Djursland - DTC
  •