Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser Motorsporten.dk
Nyheder fra dansk motorsport, og international motorsport med dansk deltagelse.
Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser

207 Spider Cup - DK

Race Weekend - Tidtagning

207 Spider Cup
DK 

17/05/08 

207 Spider CupRonny Wechselberger er hurtigtste mand i 207 spider feltet foran Danny Rasmusssen samt Tommy Schröter.
 


Ronny Wechselberger
(Foto: Motorsporten.dk)

Pl.#KørerBilTidGap
19Ronny WechselbergerPeugeot Spider52,607
211Danny RasmussenPeugeot Spider53,1930,586
317Tommy SchröterPeugeot Spider53,3610,754
429Søren ZylauvPeugeot Spider53,3980,791
57Mike MathiesenPeugeot Spider53,5320,925
616Steffen MøllerPeugeot Spider53,6171,01
733Allan OlsenPeugeot Spider54,6222,015
84Nicolaj StampePeugeot Spider54,9642,357
924Mik KerchlangoPeugeot Spider55,2172,61
1047Kim RødkjærPeugeot Spider57,5614,954
1114David FalchPeugeot Spider01:04,411,834

Tidtagning og resultatservice af DataPower v/Torben Lund
Følg tider og resultater live hos MyLaps Speedhive

Læs mere om:
  • Ring Djursland
  • 18/05/08 - Ring Djursland - 207 Spider Cup DK
  •