Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser Motorsporten.dk
Nyheder fra dansk motorsport, og international motorsport med dansk deltagelse.
Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser

Formel Ford 1800

Sommerløbet - Tidtagning

F1800 
12/08/06 

Nicki Thiim er hurtigst i tidtagningen, foran Kim Humborstad og Anders Ole Egebart.
 

PlNrNavnBilTidDiff
152Nicki ThiimVan Diemen RF0151,460 
261Kim HumborstadVan Diemen RF0351,5230,063
348Anders Ole EgebartVan Diemen RF9751,5680,108
460Ronni JensenVan Diemen EVO451,7490,289
569Ronnie BodekærVan Diemen RF0051,7680,308
654Dennis Holbæk PedersenVan Diemen Z 0151,9460,486
78David OlssonVan Diemen RF0352,0620,602
856Tommy NygaardAquila FZ0152,5211,061
962Nikolaj JohansenVan Diemen RF0552,5231,063
1042Søren ZylauvVan Diemen RF97z52,7131,253
1151Christian L MarkussenVan Diemen RF99-253,3571,897
1250Mirza LovicVan Diemen RF9953,3711,911
1345Kim MortensenVan Diemen RF9853,5702,110
1444Nicholai SørensenMygale54,1122,652
1555Vibe SmedAquila54,3022,842

Tidtagning og resultatservice af DataPower v/Torben Lund
Følg tider og resultater live hos MyLaps Speedhive

Læs mere om:
  • 13/08/06 - Ring Djursland - F1800
  •  
     
     
    Undgå billetkøen - Køb dine billetter her