Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser Motorsporten.dk
Nyheder fra dansk motorsport, og international motorsport med dansk deltagelse.
Motorsporten.dk - Dansk motorsport og international motorsport med dansk deltagelse. Nyheder, artikler, resultater og anmeldelser

Yokohama Cup 1601-2000cc

Djursland - Yokohama Cup 1601-2000 cc - Tidtagning

Yokohama Cup
1601-2000cc 

29/05/04 
Yokohama

Der var ultratæt kamp mellem de to holdkammerater, David Falch og Klaus Verner - blot 0,013 sek. skilte de to på deres hurtigste omgang.
 

Nr.NavnBilBedste tidDiff
1David FalchPeugeot 30759,423 
2Klaus VernerPeugeot 30759,4360,013
3Jesper CarlsenPeugeot 20659,6720,249
4Kim Lund JohansenRenault Megane59,7920,369
5Lars VendelboPeugeot 30759,8890,466
6Anders ByrielVolvo S4059,9040,481
7Kim HolmgaardSeat Cupra59,9630,540
8Jesper Sally Pedersen1:00,1290,706
9Kaj Verner Randrup1:00,2810,858
10Flemming SchantzPeugeot 2061:00,3040,881
11Rene HoffPeugeot 2061:00,4090,986
12Søren B. MortensenPeugeot 2061:00,4451,022
13Ole LutonSkoda Octavia1:00,4901,067
14Kent IversenPeugeot 3071:00,6061,183
15Gert Koustrup1:01,8332,410
16Michael R JensenRenault Megane1:01,9272,504
17Sigve H. Hansen1:02,2922,869
18Jacob Borum1:02,3592,936
Benji

Læs mere om:
  • 04/05/30 - Ring Djursland - Yokohama Cup - DASU mesterskab
  •  
     

    Yokohama Cup 1601-2000cc nyhederne på Motorsporten.dk er sponsoreret af:
     



    Er din virksomhed klar til robotter?